Poniedziałek, 26.9.2022
Name days: Kacper / Justyna / Łucja
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Lekcje z Filharmonią

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Już od najmłodszych lat pragniemy uczyć dzieci obcowania z muzyką klasyczną, dlatego organizujemy w Szkole Podstawowej „Lekcje z Filharmonią”,  które są niezwykłymi zajęciami z muzyki. Także w tym roku szkolnym 2013/2014, już w październiku rozpoczęliśmy comiesięczne spotkania z muzykami Filharmonii Kaliskiej. Zapewniają oni wysoki poziom muzycznej prezentacji, dostosowując prelekcje do wieku młodego odbiorcy. Koncerty wypełniają prawdziwe przeboje muzyki klasycznej, musicalowej oraz filmowej, fragmenty symfonii, uwertur, arie operowe i operetkowe.

Dzięki  tym  zajęciom dzieci uczą się rozpoznawać instrumenty, słuchać ich brzmienia, a także pogłębiają wiedzę w zakresie nowych terminów muzycznych. Ciekawy repertuar przeplatany jest  zagadkami muzycznymi.  

Tematy zajęć w tym roku szkolnym to:

-        „Z tańcem przez epoki” – tanecznym krokiem po klasycznych partyturach (kwartet smyczkowy).

-        „Haevy metal” – muzyka klasyczna i nie tylko w opracowaniu na pięć blaszanych głosów (kwintet instrumentów dętych blaszanych).

-        „Choinka w dźwięki ubrana” – koncert świąteczny (zespół instrumentalny, vocal).

-        „Klasyczny karnawał” – koncert karnawałowy z sopranem w roli głównej - najpiękniejsze arie operowe i operetkowe oraz klasyczne przeboje karnawałowych koncertów (sopran, kwartet smyczkowy).

-        „To i owo na smyczkowo” – muzyka klasyczna, filmowa oraz przeboje muzyki rozrywkowej (kwintet smyczkowy).

Galeria Zdjęć