Środa, 8.2.2023
Name days: Paweł / Piotr / Sylwia
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Kwiatki Jana Pawła II 2014

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Wieczór z "Kwiatkami Jana Pawła II" z okazji kanonizacji Papieża Jana Pawła II

25 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół w Ociążu odbył się wieczór z "Kwiatkami Jana Pawła II" z okazji kanonizacji naszego wielkiego rodaka- Jana Pawła II. Uroczystość zgromadziła wielu szacownych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Michał Ciupka Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Pan Daniel Mituła kierownik Referatu Oświaty, rodzice, sponsorzy i przyjaciele szkoły.

Uroczystość, która miała charakter radosny, a jednocześnie podniosły i wzruszający, poprzedziła msza św., w której uczestniczyli dostojni goście, Pani Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół w Ociążu.

W atmosferze spotkania kawiarnianego uczniowie prezentowali anegdoty z życia Jana Pawła II, przypominając nam chwile wzruszeń jakie doznawaliśmy w kontaktach z Ojcem Świętym. Inspiracją do napisania montażu słowno-muzycznego były anegdoty z życia Jana Pawła II upamiętniające jego pełne humoru rozmowy z wiernymi, które prowadził podczas pielgrzymek. Spektakl przygotowała pani: Agnieszka Woźniak, natomiast oprawę muzyczną Aneta Grzelaczyk. Całość przedstawienia została wzbogacona piękną scenografią wykonaną przez panie: Karolinę Nowakowska i Sabinę Stasiak oraz pokazem multimedialnym z fragmentami archiwalnych filmów i piosenek o naszym Patronie. Uczniowie wykonali również ulubione pieśni Ojca Świętego, tj. "Barkę" oraz "Abba Ojcze" w śpiew, których włączyli się zgromadzeni goście.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor zaprosiła zgromadzonych gości na " Papieskie kremówki".

Galeria Zdjęć