Czwartek, 29.9.2022
Name days: Michalina / Michał / Rafał
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

"Książka nas łączy"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   24 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Święto bibliotek szkolnych zostało zainicjowane w roku 1999 przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Również uczniowie naszej szkoły w październiku brali udział w konkursach i wydarzeniach czytelniczych, dlatego 31. 10. 2017 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie poetycko – muzyczne pod hasłem „Książka nas łączy”. 

   Występujący uczniowie zabrali nas w podróż, przedstawiającą historię książki. Wróżka wraz z uczniem odwiedzili egipskich skrybów, chińskiego mistrza, arabskiego uczonego i prehistorycznego chłopca z groty. Pozostali występujący recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zachęcające do czytania i poszanowania książek.

   Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani przez panią Dyrektor Katarzynę Kaźmierczak na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Pani bibliotekarka wręczyła im wykonane przez panią Karolinę Nowakowską zakładki.

   Na apelu pani Dyrektor wręczyła nagrody laureatom konkursów bibliotecznych. Spotkanie wszystkim się bardzo podobało i cieszyło się dużym zainteresowaniem, dlatego stanie się ono tradycją naszej szkoły i biblioteki.

 Jolanta Wieleba, Agnieszka Wielebska, Karolina Nowakowska, Sabina Stasiak

Galeria Zdjęć