Saturday, 13.7.2024
Name days: Daniela / Henryk / Małgorzata

Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   W miesiącu wrześniu i październiku nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I – III. Nauczyciele  prowadzili zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Aby wypracować nawyk codziennego czytania, każde dziecko otrzymało album z drzewkiem czytelniczym, w którym za każdy dzień głośnego (min. 10min) czytania (dowolnej książki),  udokumentowane podpisem rodzica, otrzyma od wychowawcy naklejkę ze Słodziakiem. Pierwsza część konkursu odbyła się w dniu  28.09.2018 roku, czytaliśmy głośno opowiadania o Rysiu Rysiu i Sowie Zosi, uczniowie uważnie słuchali a potem odpowiadali na pytania do tekstu. Za uważne słuchanie uczniowie otrzymali pierwsze naklejki do albumów.

   Druga indywidualna część rozstrzygnięta została w poniedziałek 08.210.2018 – chętni uczniowie klas I rysowali dalsze przygody Słodziaków, klasy II rysowały komiks.

   Nagrody w konkursie na szczeblu szkolnym to maskotki Słodziaków i książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, natomiast na szczeblu ogólnopolskim to dofinansowanie księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości 3000 zł oraz nagrody dla ucznia i jego zespołu klasowego.

                                                                                                              Dorota Nowaczyk

Galeria Zdjęć