Poniedziałek, 11.12.2023
Name days: Artur / Stefan / Waldemar
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Konkurs „Chrzest Polski 966 -2016”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

    Rok 2016 to rok, w którym przypada 1050 rocznica ważnego dla Polski i Polaków  wydarzenia jakim było przyjęcie przez władcę Polski Mieszka I  chrztu w 966 r. Aby uczcić te wydarzenia i przypomnieć ich przebieg uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie organizowanym przez Poznańskie Stowarzyszenie Patriotyczne pod nazwą „Chrzest Polski 966-2016”. Zadaniem uczniów było przygotowanie prac graficznych przedstawiających uroczystość przyjęcia  chrztu przez Księcia Mieszka I oraz jego otoczenie w czasie wielkanocnej soboty 14 kwietnia 966 roku.

    Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W etapie szkolnym wybrano dwie prace, które zostały wysłane do organizatora konkursu.

    Prace Gabrysi Król i Julki Nowackiej zyskały uznanie i zostały wyróżnione przez komisję konkursową Poznańskiego Towarzystwa Patriotycznego. Laureatki wraz z opiekunem p. Elżbietą Nowak  zostały zaproszone na uroczyste wręczenie nagród, które miało miejsce 8 kwietnia 2016 roku na lotnisku w Krzesinach z udziałem przedstawicieli  Wydziału Oświaty, władz miasta Poznania, Urzędu Marszałkowskiego i Województwa Wielkopolskiego. Wyróżnione laureatki otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

Galeria Zdjęć