Saturday, 1.10.2022
Name days: Danuta / Igor / Remigiusz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Kolędnicy Misyjni 2015

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Pragniemy być bliżej dzieci żyjących w Indiach i wspierać je naszą modlitwą i darem materialnym. Chcemy dzielić się z nimi radością, pokojem i nadzieją, jaką pokładamy w Jezusiepowiedział ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych, na konferencji prasowej 16 grudnia 2014 r., zapowiadającej tegoroczną akcję Kolędników Misyjnych.
Kolędnicy misyjni to dzieci, które pomagają swoim rówieśnikom w krajach misyjnych i modlą się za nich . Odwiedzając rodziny w parafii, przybliżają im trudną sytuację rówieśników w krajach misyjnych i zbierali dla nich ofiary .
Indie są jednym z najludniejszych i najbiedniejszych krajów świata. Liczba ludności wynosi ponad 1,2 mld. Chrześcijanie stanowią 2% ludności. Ubóstwo obejmuje aż 35% społeczeństwa. Na ulicach stolicy Indii – New Dehli – żyje ok. 50 tys. bezdomnych dzieci. Misjonarze, dzięki pomocy ludzi dobrych serc z całego świata mogą dać tym dzieciom schronienie oraz wspierać rozwój duchowy i intelektualny dzieci i młodzieży w Indiach, aby ich szara codzienność była choć trochę łatwiejsza i bardziej kolorowa.

W pierwszy piątek miesiąca, tj. 2 stycznia 2015 roku ,podczas Mszy św. ksiądz Proboszcz Kanonik Rafał Sobieraj, uroczyście udzielił błogosławieństwa na trudy kolędowania. W ten sposób poinformował parafian o idei i celu tej kolędy oraz zapowiedział jej datę. 3 stycznia 2015 roku dzieci przebrane w stroje ,w pięcioosobowych grupach udały się do rodzin swojej parafii. „Pukając od drzwi do drzwi”, głosząc radość z narodzenia Pana Jezusa, śpiewając kolędę i przedstawiając przygotowaną wcześniej krótką scenkę kolędniczą. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych włączyli się z wiarą i entuzjazmem w tegoroczną akcję Kolędników Misyjnych.

W święto Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli na Mszy Świętej o godzinie 11.00 dzieci w procesji z darami przyniosły do ołtarza skarbonki – symbol ich trudu kolędniczego. Niech nasza modlitwa obejmie wszystkie dzieci Indii, a nasze ofiary pozwolą im rozwijać się, kształcić i być radością swoich rodziców oraz tamtejszego Kościoła.

W roku 2015 dzieci należące do Eucharystycznego Ruchu Młodych zebrały ok. 2,274,71 zł. i przekazały dla dzieci w Indii. Dziękujemy za otwarcie drzwi naszych serc i domów. Rodzicom dziękujemy za pomoc i wsparcie dla swoich pociech.

Kat. S. Stasiak

 

 

Galeria Zdjęć