Czwartek, 6.10.2022
Name days: Artur / Bronisława / Monika
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Jasełka szkolne 2013

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel.

W naszej szkole tradycyjnie, w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia, a w tym roku 20 grudnia 2013r. , odbyły się jasełka zatytułowane „ A słowo ciałem się stało”. Uczniowie gimnazjum oraz szkoły podstawowej pod kierunkiem pani Agnieszki Woźniak oraz pani Sabiny Stasiak przybliżyli nam historię narodzin Pana Jezusa. Młodzi aktorzy starali się przekonać licznie zgromadzoną widownię, co jest istotą Bożego Narodzenia. Przedstawienie wzbogaciły piękne kolędy i pastorałki śpiewane przez szkolny chór, którym tego dnia dyrygował nasz uczeń Maciej Bąk. Całość dopełniła zimowo-bajkowa dekoracja wykonana przez Panią Karolinę Nowakowską. Na zakończenie uroczystości szkolne koło taneczne pod kierunkiem pani Danuty Orłowskiej przedstawiło muzyczno-taneczną niespodziankę.

Pani dyrektor Katarzyna Kaźmierczak podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych jasełek, a także złożyła świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość emerytom, rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Na zakończenie wszyscy uczniowie zostali obdarowani przez Radę Rodziców słodką niespodzianką. Następnie uczniowie udali się z wychowawcami wigilie klasowe. 

Agnieszka Woźniak  


Galeria Zdjęć