Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Jabłuszkowe szaleństwo 2014

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Jabłuszkowe szaleństwo

25 listopada br. po lekcjach sala gimnastyczna w Zespole Szkół w Ociążu zamieniła się w piękną, olbrzymią kawiarenkę pod „Złotym Jabłuszkiem” , a to z racji ogłoszonego konkursu na „ Jabłuszkowe smakołyki”. Konkurs ten był jednym z działań Szkoły Promującej Zdrowie, którą jesteśmy już od ponad dziesięciu lat. Wzięło w nim udział dwanaście klas, podzielonych na trzy kategorie wiekowe. Uczniowie walczyli o Złote Jabłko nagrodę Dyrektora Szkoły. Już na początku listopada zapoznali się z zasadami konkursu , które wymagały przygotowania stoiska ozdobionego: pracami plastycznych o tematyce jabłka, plakatami o walorach smakowych i zdrowotnych jabłek, hasłami reklamowymi zachęcającymi do spożywania owoców oraz zaprezentowania do degustacji różnych potraw, deserów, ciast z jabłkiem w roli głównej ( mile widziana była pomoc rodziców szczególnie w SP).

We wtorek nadszedł wreszcie dzień jabłka i rozstrzygnięcia konkursu. Na sali można było zobaczyć istne „jabłuszkowe szaleństwo”. Przygotowane przez uczniów stoiska przebijały się pomysłowością, oryginalnością a wspaniałe różnorodne dania, ciasta, babeczki, desery, świeże soki kusiły zapachami, wyglądem wszystkich.

Cztery osoby z każdej klasy prezentowały w ciekawy sposób dania znajdujące się na swoim stoisku i zachęcały do degustacji. Wreszcie mogli wszyscy ( uczniowie, rodzice, nauczyciele) przystąpić do spożywania smakowitych dań, jabłka w ciepłej czekoladzie mniam…

W miłej atmosferze, przy wspaniałej szarlotce, cichej muzyce, mali i duzi integrowali się, czekając na wyniki konkursu. Dodatkowo maluchy miały możliwość korzystania z zajęć plastycznych na świetlicy szkolnej.

Emocje budziła praca profesjonalnego jury w skład, którego wchodziły pani dyrektor Katarzyna Kaźmierczak, rodzice panie Aurelia Król, Emilia Karolak, Jolanta Torcz, panie nauczycielki plastyki Małgorzata Olechowska, Karolina Nowakowska.

Komisja po degustacji dań i ocenie stoisk wszystkich klas miała bardzo duży problem z wyłonieniem laureatów, szczególnie w klasach I – III SP ,gdyż wszyscy byli wspaniali, dlatego

Złote Jabłko i tytuł laureata konkursu „Jabłuszkowe smakołyki” otrzymały kl. I, kl. II, kl. III egzekwo,

W kategorii kl. IV – VI SP laureatem została kl. VI,

w kategorii Gimnazjum wygrała kl. IIb

Gratulujemy i dziękujemy zwycięzcom oraz wszystkim klasom, ich wychowawcom i innym nauczycielom za wspaniałe zaangażowanie, pomysłowość, pomoc w realizacji dnia jabłka. Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy pomogli przygotować „Jabłuszkowe smakołyki” swoim najmłodszym pociechom i nie tylko ;).

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była pani Danuta Orłowska. Dziękujemy.

Galeria Zdjęć