Saturday, 1.10.2022
Name days: Danuta / Igor / Remigiusz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

IX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 26 lutego w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kotowiecku odbył się konkurs ortograficzny „Każdy może być Mistrzem Ortografii” dla uczniów klas II-III szkół podstawowych Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Konkurs przebiegał pod hasłem „Herbatka z historią”, a jego głównym celem było utrwalenie przez uczniów umiejętności pisowni terminów historycznych stosowanych w języku polskim oraz szerzenie nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną. W rozgrywkach międzyszkolnych wzięły udział trzyosobowe drużyny reprezentujące swoją szkołę - z naszej szkoły S.Nowacka, J.Grzyb z klasy III oraz W.Mocek z klasy II. Zadania konkursowe były urozmaicone (uzupełnianie tekstu z lukami, zapis słowny liczebników, tworzenie wyrazów z podanych sylab, zapis nazw ulic). Dodatkowym zadaniem dla drużyn było wykonanie pracy plastycznej – „Kartka z kalendarza” związana z ważnym wydarzeniem historycznym dla Polski oraz zgodnie z wyznaczonymi kryteriami. Walka między drużynami była bardzo wyrównana. Uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni. Szkoła otrzymała dyplom, a uczniowie nagrody. Gratulujemy!

Galeria Zdjęć