Czwartek, 8.12.2022
Name days: Edyta / Maria / Alojzy
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

IX Gminny Turniej dla klas III „Małe Omnibusy”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

  23 maja 2016 roku  w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach odbył się IX Gminny Turniej dla klas III „Małe Omnibusy”. Motywem przewodnim turnieju była tematyka dotycząca czytelnictwa w związku Rokiem Czytelnictwa.

  Do turnieju przystąpiło łącznie 8 zespołów trzecioklasistów reprezentujących Szkoły Podstawowe. Celem turnieju było sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów po I etapie kształcenia, promowanie talentów oraz integracja dzieci z całej gminy.

  Uczniowie, jak przystało na prawdziwych omnibusów, wytrwale i dokładnie zmagali się z zadaniami turnieju. Każdy zespół w określonym czasie wypełniał test, którego zadania dotyczyły czytelnictwa, wykonywał pracę plastyczną pt. ,,Projekt okładki do książki „Kubuś Puchatek” Alana Aleksandra Milne’’ oraz prezentował wiersz Wincentego Fabera „Czytelniczka”.

Zespół trzecioklasistów z naszej szkoły, w skład którego weszli uczniowie: M. Nowacka, Z. Witczak i W. Wasielewski zdobyli II miejsce.

Gratulujemy sukcesu!

  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczyli dyrektor szkoły w Nowych Skalmierzycach – p. Lucyna Lisiak – Kycia i p. Daniel Mituła - Kierownik Referatu Oświaty i Wychowania w Nowych Skalmierzycach.

Ewa Bolach

Galeria Zdjęć