Poniedziałek, 11.12.2023
Name days: Artur / Stefan / Waldemar
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

IV Mistrzostwa Szkoły w Szachach Klasycznych

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W czwartek 21 listopada br. rozegrano kolejne mistrzostwa naszej szkoły w szachach. Uczniowie podzieleni zostali na dwie kategorie - gimnazjalistów i uczniów klas IV-VI.

Po zaciętych rozgrywkach klasyfikacja przedstawiła się następująco:

Miejsca w szkole podstawowej:

  1. Piotr Stempniak

  2. Mikołaj Stachowiak

  3. Kacper Krawczyński

Miejsca w gimnazjum:

  1. Krystian Wrzesiński

  2. Kapcer Szewczyk

  3. Kacper Grzmil

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Finaliści rozgrywek szkolnych (Krystian Wrzesiński i Kacper Szewczyk) wyjechali 25 listopada na zawody drużynowe w szachach. W hali sportowej w Nowych Skalmierzycach, zmierzyli się z innymi szkołami z naszej gminy. Wobec absencji drużyny z gimnazjum w Nowych Skalmierzycach nasza drużyna wywalczyła awans do etapu powiatowego. Troszkę szczęścia zabrakło drużynie SP (skład: Iza Jasiórska, Kacper Krawczyński, Piotr Stempniak, Mikołaj Stachowiak), która walcząc z pięcioma innymi drużynami zajęła II miejsce. Ze znakomitej strony pokazał się Piotr Stempniak, który jako jedyny zwyciężył we wszystkich pojedynkach.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

29 listopada drużyna naszego gimnazjum (Krystian Wrzesiński, Kacper Szewczyk, Michał Bączkiewicz, Paweł Szulc) wraz z opiekunem pojechała walczyć o awans do rozgrywek wojewódzkich. Z powodu nieobecności dwóch zawodników podstawowego składu, musieli jechać zawodnicy rezerwowi (Paweł i Michał).

Awansem premiowane były miejsca pierwsze i drugie. Nasi zawodnicy dość nisko oceniali swoje możliwości i byli przekonani o tym, iż nie mają szans wywalczyć awansu. Jednak mocno nie docenili swoich możliwości. Chłopacy zagrali na bardzo dobrym poziomie i na koniec rozgrywek zajmowaliśmy drugie miejsce razem z drużyną gimnazjum prowadzonego przez siostry salezjanki.

Przez brak dziewczyny w podstawowym składzie, nasza drużyna traciła w każdym spotkaniu (a było ich 4) po jednym "małym" punkcie. Mieliśmy po tyle samo punktów meczowych co gimnazjum salezjanek, jednak w przypadku remisu liczone były "małe" punkty z pojedynczych spotkań. Niestety, musieliśmy się zadowolić trzecim miejscem. Zawodnicy drużyny otrzymali dyplom... Życzymy powodzenia naszym rywalom, jednocześnie dziękujemy ostrowskiemu gimnazjum im. Jana Pawła II, za gościnę.

Jako opiekun jestem bardzo zadowolony z faktu, że z roku na rok nasi szachiści są coraz mocniejsi. Serdecznie im wszystkim gratuluję i życzę wielu miłych chwil spędzonych przy szachowym stole.

Robert KiełbikGaleria Zdjęć