Poniedziałek, 29.5.2023
Name days: Magdalena / Maksymilian / Urszula
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Gminna inauguracja roku szkolnego 2014/2015

19 września 2014r. w naszej szkole odbyła się gminna inauguracja roku szkolnego 2014/2015 powiązana z otwarciem nowego budynku przedszkola.

Uroczystego przecięcia wstęgi w nowej placówce oświatowej dokonali: burmistrz Miasta i Gminy Nowe Skalmierzyce Bożena Budzik, przewodniczący Rady Kazimierz Sipka, dyrektor przedszkola Anna Matuszczak oraz kierownik Referatu Oświaty Daniel Mituła, natomiast ks. kanonik Rafał Sobieraj, proboszcz parafii w Ociążu, poświęcił obiekt.

W dowód wdzięczności za wybudowanie nowoczesnego obiektu, na ręce pani burmistrz Bożeny Budzik, dyrektor przedszkola pani Anna Matuszczak, wręczyła w imieniu całej społeczności szkolnej – grawerton, a delegacja przedszkolaków – bukiet kwiatów.

Uwieńczeniem inauguracji było włączenie w poczet uczniów Zespołu Szkół 24 pierwszoklasistów szkoły podstawowej i 46 gimnazjalistów – uczniów klas pierwszych, którzy ślubując na sztandar szkoły zobowiązali się do wzorowego wypełniania swoich nowych obowiązków, zgodnie z nauką płynącą od samego patrona szkoły, czyli Ojca Świętego Jana Pawła II.

Jaki to wielki zaszczyt, ale i odpowiedzialność być uczniem szkoły, która nosi imię tak Wielkiego Polaka mogliśmy wysłuchać, przyglądając się wzruszającej akademii, której mottem były słowa: „Dlatego święty” w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej pod kierunkiem pań: Agnieszki Woźniak, Sabiny Stasiak, Agnieszki Wielebskiej i Małgorzaty Olechowskiej . I tak oto została zapisana kolejna karta historii, historii ściśle związanej ze Świętym Janem Pawłem II dla uczniów naszej szkoły.

Galeria Zdjęć