Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

III WMTDay 2013

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to wydarzenie matematyczne, które ma na celu uświadomienie wszystkim, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. W tym roku do akcji zgłosiło się 756 organizatorów lokalnych z całego świata. Jedną z nich była nasza szkoła, która po raz drugi przystąpiła do tej akcji.

Przygotowania rozpoczęliśmy kilka dni wcześniej ogłaszając konkurs na plakat promujący święto tabliczki mnożenia. Prace uczniów zostały zawieszone na korytarzach naszej szkoły i przypominały reguły mnożenia. W piątek 27 września przeprowadzono konkurs  matematyczny  dla uczniów szkoły podstawowej i I klasy gimnazjum.  W każdej grupie wiekowej nagrodzono po trzy osoby, które najlepiej poradziły sobie z zadaniami. Dzieci musiały wykazać się sprawnością rachunkową oraz wiedzą na temat podzielności liczb. Podczas przerw Egzaminatorzy przeprowadzali krótkie egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia wśród dzieci i dorosłych (pracowników naszej szkoły, rodziców). Wszyscy przy tym świetnie się bawili. Każda osoba, która pomyślnie zdała egzamin otrzymała tytuł MT EXPERT. Akcją kierowali szkolni koordynatorzy – nauczyciele matematyki: Anna Walczak, Jolanta Poprawska i Łukasz Menzel.

 

Galeria Zdjęć