Czwartek, 6.10.2022
Name days: Artur / Bronisława / Monika
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Gminny Finał Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

11 czerwca 2013 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu odbył się gminny finał Ogólnopolskiej Kampanii „ Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Hasło przewodnie w tym roku brzmiało: „ NA TROPIE PIĘKNA”.

Na początku uczestnicy z siedmiu szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Nowe Skalmierzyce: z Droszewa, Ociąża, Skalmierzyc, Biskupic Ołobocznych, Gostyczyny, Nowych Skalmierzyc, Kotowiecka przemaszerowali w barwnym korowodzie ulicami Ociąża, promując ideę kampanii.

W ramach akcji dzieci uczestniczyły w konkursie plastycznym - „Na tropie piękna”, w którym miały narysować kredkami piękne, niezwykłe miejsce w swojej okolicy. Natomiast w konkursie wiedzy: „Mały odkrywca” musiały odpowiedzieć na pytania dotyczące polskich atrakcji turystycznych oraz naszej gminy.

Boisko było areną zmagań  finałowej spartakiady sportowo – rekreacyjnej.

Drużyny z 7 szkół  miały do pokonania tor przeszkód na czas oraz rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych takich jak: strzały piłką do ruchomych celów, przeskoki przez skakankę, strzały piłką na bramkę.

Oprócz tego odbył się również turniej w warcaby.

Po zmaganiach konkursowych uczniowie otrzymali słodki poczęstunek i napój.

Zwycięzcą w konkursach i zmaganiach sportowych w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2013” została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nowych Skalmierzycach. Ze srebrnych medali cieszyły się dzieci ze Szkoły Podstawowej ze Skalmierzyc, a brązowe krążki otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Kotowiecka.

Oprócz tego uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w pokazach ratownictwa medycznego, strażackiego oraz oznakowania swoich rowerów. Akcję tę przeprowadzili przedstawiciele policji z Komisariatu w Nowych Skalmierzycach.

Na wszystkich zawodników i koordynatorów biorących udział w tegorocznej kampanii czekały nagrody, medale, statuetki i dyplomy.

Imprezę uświetnili przedstawiciele władz gminy i oświaty: zastępca przewodniczącego Rady Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce –Józef Marciniak, kierownik Referatu Oświaty - Daniel Mituła, członkowie  Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wraz z przewodniczącą - Anną Uciechowską, pełnomocnik Burmistrza do spraw uzależnień Hanna Rozbicka, ks. Rafał Sobieraj, przewodnicząca komisji  oświaty – Ewa Pussak oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Podczas imprezy panowała wspaniała atmosfera, wszyscy świetnie się bawili. Udział w kampanii przyniósł wiele satysfakcji i zadowolenia zarówno uczniom i nauczycielom. I co bardzo istotne -  ten czas dzieci spędziły aktywnie na świeżym powietrzu.


Galeria Zdjęć