Poniedziałek, 29.5.2023
Name days: Magdalena / Maksymilian / Urszula
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Gimnazjum na Lechu Poznań

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   W niedzielę 12.04.2015 uczniowie naszego gimnazjum byli świadkami widowiska sportowego na poziomie ekstraklasy piłkarskiej, wybraliśmy się bowiem na mecz do Poznania. W ramach projektu realizowanego przez klub Lech Poznań  - „Gimnazjum na Lecha” otrzymaliśmy darmowe wejściówki na mecz 27.kolejki Lech Poznań – Korona Kielce.

Zwycięstwo w tym spotkaniu pozwoliłoby piłkarzom „Kolejorza” objąć prowadzenie w ligowej tabeli. Drużyna Lecha lekko podmęczona  pucharowymi zmaganiami z Błękitnymi Stargard Szczeciński zaprezentowała się w tym meczu dość przeciętnie. Można powiedzieć, że to Korona w dużej części meczu grała lepiej, utrzymywała się przy piłce i groźnie kontratakowała.

Nasi młodzi kibice – uczniowie byli natomiast zafascynowani oprawą meczu, bardzo fajnym stadionem oraz możliwością zobaczenia swoich idoli na żywo. Bardzo żywiołowo reagowaliśmy na wydarzenia na boisku. Po bramce  Gergo Lovrencsicsa stadion oszalał z radości. Nasz sektor również utonął w biało- niebieskich barwach.  Szaliki poszły w ruch, a większość kibiców  „przybijała piątki”. Smutek zapanował w przeciwległym sektorze kibiców Korony.

Jednak kilka minut później było zupełnie odwrotnie po fantastycznej  akcji zawodników kieleckich Luis Carlos z bliskiej odległości pokonał bramkarza Lecha. Sektor kibiców Korony  „powiewał” czerwono – żółtymi barwami. Więcej bramek nie padło i mecz zakończył się wynikiem remisowym.

Należy podkreślić,  że obydwa fan-kluby nie darzą się sympatią i mówiąc językiem kibicowskim nie „mają zgody”, podczas meczu nie szczędziły sobie złośliwych przyśpiewek.

Najważniejsze dla nas jest to, aby wyciągnąć konstruktywne wnioski z wyjazdu - udziału w imprezie masowej, umieć odpowiednio się zachować, nie obrażać przeciwnika ani jego kibiców, dopingować w kulturalnych słowach swoich ulubieńców oraz zachować zasady bezpieczeństwa- współdziałania w grupie. Wyjazd był realizacją podstawy programowej w innej formie, można by powiedzieć „na żywo”. Ze wszystkimi uczestnikami zostaną przeprowadzone pogadanki na temat zachowania podczas imprez sportowych.

Mecz oglądało 31 tysięcy widzów, w tym nasza 51 - osobowa grupa uczniów i opiekunów. Należy dodać, że był to drugi wyjazd na Lecha. Wcześniej w listopadzie 2013 nasza młodzież była świadkami meczu z Ruchem Chorzów.

Serdecznie dziękuję za pomoc i opiekę nad uczniami, którą podczas meczu sprawowali pan Mencel, pan Kiełbik, pan Stolarek oraz nasz pełnoletni absolwent Mateusz Paluszczak.

                                          Do zobaczenia na następnym meczu - R. Tomczak

 

Galeria Zdjęć