Sunday, 25.2.2024
Name days: Adam / Cezary / Jarosław

Gimnazjaliści z Ociąża na meczu Lecha 2013

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W sobotę 9 listopada2013r. 90 – ciu gimnazjalistów pod opieką dziesięcioosobowej grupy nauczycieli i rodziców wyjechało do Poznania na mecz Lecha z Ruchem Chorzów w ramach akcji klubu „Gimnazjaliści na Lecha za darmo!”.

Młodzież przygotowała się do meczu doskonale, zaopatrując się w atrybuty kibica Lecha: szaliki, czapki ,koszulki. Wszyscy ćwiczyli hymn Lecha i przyśpiewki kibiców. Większość uczestników wyjazdu była na takim meczu po raz pierwszy. Organizatorzy podarowali młodzieży śpiewniki kibica oraz biało niebieskie balony, zachęcając młodzież do kibicowania. Miejsca w sektorze blisko pola karnego oraz strefy kibica Lecha umożliwiły nam stu procentowe uczestnictwo w meczu . Gorąca atmosfera panująca podczas meczu, szybko udzieliła się naszym gimnazjalistom, którzy również bardzo entuzjastycznie dopingowali drużynę gospodarzy. Do tego Lech Poznań zagrał niesamowity mecz z Ruchem Chorzów, w którym potrafił podnieść się ze stanu 1 : 2 aż na 4 : 2 ! Zrobić coś takiego w tak kryzysowej sytuacji, w jakiej ostatnio byli poznaniacy - to naprawdę wielka rzecz.

Podczas meczu uczniowie robili dużo zdjęć , aby później wybrać najlepsze na konkurs „Foto Meczu” ogłoszony przez organizatora wyjazdu p. Danutę Orłowską. Po zakończeniu gry zwycięska drużyna Lecha podeszła do naszej strefy kibica i rozdawała młodzieży autografy. „Było wspaniale”, „Cudowna atmosfera”, „Kapitalny mecz, tyle bramek…” , „ Kiedy następny wyjazd? ” te krótkie wypowiedzi uczniów i uśmiechnięte buzie to najlepsze recenzje wyjazdu, który integruje, wychowuje i uczy, a przede wszystkim odciąga młodzież od komputera, pozwala aktywnie spędzić jej czas wolny rozwijając sportowe zainteresowania. Serdeczne podziękowania dla rodziców i nauczycieli opiekujących się młodzieżą podczas wyjazdu.

Danuta Orłowska


Galeria Zdjęć