Czwartek, 29.9.2022
Name days: Michalina / Michał / Rafał
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Dzień Dziecka w wojskowej bazie lotniczej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 6 czerwca 2018r. uczniowie klas V-VII udali się na wycieczkę krajoznawczą do Poznania. Celem wyjazdu  było zwiedzenie lotniska w Krzesinach, gdzie swoją siedzibę ma 31. Baza Lotnictwa Taktycznego oraz pogłębienie wiedzy przyrodniczej i poznanie roślin z różnych stref klimatycznych w Palmiarni Poznańskiej.

Tuż po przyjeździe na lotnisko uczniowie mogli obserwować starty samolotów F-16. Następnie zostali zaproszeni do zwiedzania 25 punktów pokazowych, przy których znajdowały się m.in. stare samoloty, wyposażenie klucza EOC, sprzęt NOSP, sprzęt WSP, wyposażenie mko, wyposażenie medyczne, ZS GRUNWALD, sprzęt OSWRIS, wyposażenie klasy wojskowej, transporter SKOT, konkurencje sprawnościowe, grupa motocyklowa KRUK, namiot DEMO TEAM – spotkanie z pilotami F-16. Niezapomnianych wrażeń dostarczył pilot, który zaprezentował pełen dynamiki pokaz możliwości samolotu wielozadaniowego F-16. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pana Mieczysława Szymańskiego, który zaprosił naszych uczniów wraz z nauczycielami do bazy lotnictwa oraz podarował pamiątkę na gazetkę szkolną.

Następnie udaliśmy się do Palmiarni, gdzie pani przewodnik opowiedziała nam o rozmaitych roślinach tropikalnych, paprociach, bananowcach, palmach, daktylowcach, sagowcach oraz  kaktusach. Mieliśmy także okazję zobaczyć jak wygląda i rośnie liść laurowy, kawa, a także kakaowiec, który wykorzystuje się do produkcji czekolady. Dodatkową atrakcją była możliwość degustacji cukru pomarańczowego, trzcinowego, wiórków kokosowych, cynamonu oraz najdroższej przyprawy na świecie – wanilii. Poza tym widzieliśmy akwaria z żółwiami, egzotyczne papugi, terraria z gadami, a także ryby w ogromnych akwariach i w oczkach wodnych, które uczniowie mieli przyjemność karmić.

Wycieczkę zorganizowały p. Agnieszka Sokołowska oraz Beata Hadryan-Grzywna.

Galeria Zdjęć