Sunday, 25.2.2024
Name days: Adam / Cezary / Jarosław

Dzień Dziecka na sportowo

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

III MISTRZOSTWA SZKOŁY CHEERLEADEREK OCIĄŻ 2016

  Pierwszego czerwca 2016r. z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole podczas dwóch godzin lekcyjnych na boiskach zewnętrznych odbyły się zawody sportowe oraz finał  Mistrzostw Szkoły Cheerleaderek.

  Na początku szkolnej imprezy pani Dyrektor Grażyna Kucharska uroczyście otworzyła zawody w szkole, złożyła jednocześnie wszystkim uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka i poinformowała  o niespodziance przygotowanej dla dzieci przez Radę Rodziców w formie pysznych lodów. 

  W pierwszej części imprezy uczniowie gimnazjum podzieleni zostali na dwie grupy. Dziewczęta rozgrywały turnieje na początku w palanta następnie w ringo i dwa ognie równocześnie. Najlepsze okazały się dziewczęta z klasy I b, drugie miejsce zdobyły dziewczęta z IIIb,  a trzecie klasa IIaW tym samym czasie na dwóch boiskach chłopcy rozgrywali Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej. Pierwsze miejsce zdobyła klasa IIa, drugie klasa Ib i trzecie klasa IIIb. Szkoła podstawowa klasy IV- VI rozgrywała turniej w palanta i w piłkę nożną, tutaj dwukrotnie najlepsza okazała się klasa VI. Gratulujemy wszystkim sportowej postawy w zaciętej rywalizacji. Klasy I – III od rana wyjechały do kina, po przyjeździe uczestniczyły w drugiej części Dnia Sportu. Po zakończeniu turniejów sportowych cała szkoła udała się na boisko wielofunkcyjne, gdzie rozegrany został finał III Mistrzostw Szkoły Cheerleaderek. Wiele drużyn z poszczególnych klas gimnazjum przez dwa miesiące przygotowywało się do zawodów. Uczennice pod czujnym okiem Pani Danuty Orłowskiej tworzyły układy taneczne z wykorzystaniem pomponów, zgodnie z wymogami choreograficznymi, w których należało uwzględnić wiele trudnych elementów, między innymi ustawienia w kształcie figur geometrycznych.

  30 maja odbyły się eliminacje do Finału Mistrzostw Szkoły, do którego zakwalifikowało się tylko pięć najlepszych zespołów. Dziewczęta przygotowały piękne układy, stroje, pompony, zadbały o ciekawy dobór muzyki. Pokazy taneczne oceniało profesjonalne jury składające się z czterech pań nauczycielek: p. Danuta Orłowska, p. Kinga Jasińska, p. Małgorzata Olechowska, p. Sylwia Naskręcka. Fotorelację prowadziła p. Karolina Nowakowska.

Jury oceniało :

- choreografię 

- poprawność wykonania 

- trudność układu 

- dobór muzyki 

- strój 

- oraz ogólne wrażenie. 

 Bardzo wysoki poziom finalistek był powodem następującej decyzji jury: I miejsce zajęły równorzędnie klasa IIIb - ”Kogirasy”, klasa Ia i klasa Ib ,II miejsce trio z Ib, III miejsce grupa mieszana z klasy IIa i IIb. Cała szkoła bardzo aktywnie kibicowała, każdy zespół został nagrodzony gromkimi brawami. Dziewczęta otrzymały słodkie nagrody i pamiątkowe dyplomy.

  To był fajny dzień, super zabawa, jesteśmy zmęczeni, dziękujemy… te słowa można było usłyszeć od naszych uczniów. Czy to nie najlepsze recenzje naszego szkolnego Dnia Dziecka? Głównym organizatorem w gimnazjum była Danuta Orłowska, w szkole podstawowej Kinga Jasińska i panie nauczania zintegrowanego. Rolę sędziów w poszczególnych turniejach pełnili  nauczyciele różnych przedmiotów. Dziękujemy, gratulujemy profesjonalizmu i zaangażowania.

 

Galeria Zdjęć