Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Dzień Babci i Dziadka

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

    Organizowanie uroczystości z okazji Święta Babci i Dziadka jest tradycją na stałe wpisaną w kalendarz imprez szkolnych i środowiskowych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla zaproszonych gości. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Ta wspaniała impreza odbyła się 3 lutego 2015 roku w sali gimnastycznej. Na wstępie wychowawczyni klasy II przywitała szanowne bacie i dziadków ciepłymi słowami, a szczególnie p. Dyrektor Katarzynę Kaźmierczak, p. Wicedyrektor Grażynę Kucharską i Księdza Kanonika Rafała Sobieraja, który na tę uroczystość został zaproszony.  Pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. 

    W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej uczniowie klas I-III przedstawili wspaniały program artystyczny przygotowany przez wychowawczynie. Szanowni goście obejrzeli w wykonaniu swoich wnucząt bajkę pt. „Calineczka”. Scenografia i kostiumy dzieci zachwyciły wszystkich obecnych, a zostały przygotowane przez p. Małgorzatę Olechowską. Talenty aktorskie i wokalne uczniów nagrodzone zostały ogromnymi brawami. Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez wychowawczynie klas I-III - p. Ewę Bolach, Jolantę Długiewicz i Dorotę Nowaczyk.

    W trakcie uroczystości p. Małgorzata Stanek-Moś przeprowadziła licytację szmacianych lalek wykonanych przez dzieci i ich rodziców, w związku z udziałem naszej szkoły w światowym projekcie UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. Laleczki symbolizowały państwa świata oraz naszą pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Kwota pozyskana z aukcji umożliwia zaszczepienie dzieci w Afryce, a tym samym uratowanie im życia. Seniorzy bardzo chętnie i hojnie włączyli się w tę  akcję.

    Następnie uczniowie obdarowali swoich ukochanych gości kwiatami pozyskanymi od p. A. Nowackiego. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po części artystycznej zaproszono gości  na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Frekwencja jak co roku dopisała.

Dziękujemy za tak liczne przybycie!


 

Galeria Zdjęć