Czwartek, 29.9.2022
Name days: Michalina / Michał / Rafał
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Dzień Babci i Dziadka

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Organizowanie uroczystości z okazji Święta Babci i Dziadka jest tradycją na stałe wpisaną w kalendarz imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Ta wspaniała impreza odbyła się dopiero w marcu, ale my pamiętamy o naszych seniorach przez cały rok. Na wstępie wychowawczyni klasy I przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, a szczególnie Panią  Wicedyrektor Grażynę Kucharską i Księdza Kanonika Rafała Sobieraja, który na tę uroczystość został zaproszony.  Pani Wicedyrektor w swoim imieniu oraz nieobecnej Pani Dyrektor Katarzyny Kaźmierczak złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. 

W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej uczniowie klas I-III przedstawili wspaniały program artystyczny przygotowany przez wychowawczynie. Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek oraz bajkę „Śpiąca królewna”. W trakcie uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy przy muzyce. Dziewczynki tańczyły ze swoimi dziadkami, a chłopcy z babciami. 

Dzieci  w formie wierszy złożyły dziadkom  i babciom życzenia. Następnie uczniowie obdarowali swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to pomalowane serca z masy solnej. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków  na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.  Frekwencja jak co roku dopisała.                           

Dziękujemy za tak liczne przybycie!

Galeria Zdjęć