Poniedziałek, 26.9.2022
Name days: Kacper / Justyna / Łucja
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Dzień Babci i Dziadka

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Dnia 6 lutego 2013 roku z okazji Dnia Babci Dziadka odbyło się w szkole spotkanie środowiskowe dla seniorów naszej społeczności. Uroczystość  tę - jak co roku - przygotowali uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami. Przybyłych gości powitała Pani Dyrektor Katarzyna Kaźmierczak,  która  złożyła życzenia  wszystkim Babciom i Dziadkom.

 Dziadkowie z zachwytem i wzruszeniem  obejrzeli program artystyczny przygotowany przez wnuki. Uczniowie zaprezentowali  swoje talenty wokalno – recytatorskie. Mali aktorzy, ku radości swoich najbliższych, znakomicie wcielili się w odgrywane przez siebie postaci w inscenizacjach „Dary Nowego Roku” oraz „Przedstawienie na dzień Babci i Dziadka”. Szczególną radość sprawiła gościom zabawa polegająca na odgadnięciu, o którym z nich jest mowa  w przygotowanym przez wnuki opisie. Następnie dzieci śpiewały fragmenty piosenek, a dziadkowie  musieli prawidłowo rozpoznać głos swojej pociechy dobiegający zza kurtyny. Radość sprawiła  dziadkom i wnukom wspólna zabawa w kalambury, polegająca na odgadnięciu tytułu bajki. Po części artystycznej seniorzy wraz z wnukami spędzili czas  przy  kawie  i słodkościach przygotowanych przez rodziców.

Takie uroczystości sprawiają wiele radości zarówno dziadkom, jak i wnukom, zacieśniają więzi rodzinne, uczą dzieci okazywać miłość, szacunek, przywiązanie wobec osób starszych.


 

Galeria Zdjęć