Poniedziałek, 26.9.2022
Name days: Kacper / Justyna / Łucja
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

DBI 2016

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku obchodzono 9 lutego pod hasłem „Lepszy  Internet zależy od Ciebie”.  Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w tej ogólnopolskiej inicjatywie. Wszystkie klasy szkoły podstawowej w dniach od 8 do 10 lutego wzięły udział w zajęciach komputerowych na temat zagrożeń w sieci.

   Uczniowie klas I – III zapoznali się z Sieciakami, internetowymi bohaterami, którzy walczą  z Sieciuchami i dbają o to, aby Internet był bezpieczny. Kolorując Sieciomazajkę dzieci przygotowały plakat promujący właściwe zachowania w sieci i realnym życiu.

   Podczas zajęć poruszone zostały zagadnienia dotyczące niebezpiecznych kontaktów, udostępniania danych osobowych i cyberprzemocy. Uczniowie odwoływali się do własnych doświadczeń i wypracowali zbiór zasad bezpiecznego korzystania z sieci:

  1. Nie umawiaj się z nieznajomymi przez Internet.
  2. Nie umieszczaj w Internecie ważnych informacji o sobie: nazwiska, adresu, numeru telefonu.
  3. Unikaj stron niezgodnych z prawem lub zasadami dobrego wychowania.
  4. Nie ufaj bezkrytycznie informacjom wyszukanym w Internecie.
  5. Nie spędzaj przed komputerem zbyt dużo czasu. Gry komputerowe i Internet mogą uzależniać.
  6. W komputerze powinno być zainstalowane oprogramowanie antywirusowe.
  7. Kiedy jesteś ofiarą przemocy, szukaj pomocy u rodziców, nauczyciela lub innej zaufanej osoby dorosłej, możesz skorzystać także z pomocy konsultantów Helpline.org.pl pod bezpłatnym numerem telefonu 800 100 100.
  8. Zawsze kiedy jesteś świadkiem cyberprzemocy, reaguj!  Nie bądź obojętny wobec krzywdzenia innych.

   Wszyscy rodzice uczestników zajęć otrzymali ulotki na temat bezpieczeństwa dzieci w cyberprzestrzeni.

   W lutym zorganizowano dwa konkursy: „Moja emotikonka” oraz „Bezpieczny Internet”. W konkursie plastycznym „Moja emotikonka” I miejsce zajął Jakub Kuchnicki z klasy IV, natomiast wyróżnienie otrzymali: Laura Sobczak z klasy IV, Milena Stodolna i Miłosz Biczyński z klasy V oraz Wiktor Walczak z klasy VI.

W konkursie „Bezpieczny Internet” I miejsce zajęły uczennice z klasy V: Julia Nowacka i Kinga Tetrzona oraz Patrycja Marchwacka i Agata Zych. Dziękujemy za udział w konkursach i serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

J.Poprawska


Załącznik: 

Galeria Zdjęć