Sunday, 25.2.2024
Name days: Adam / Cezary / Jarosław

Coca - cola - awans chłopców

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   W dniach 25 i 26 marca rozgrywane były turnieje piłkarskie XVII edycji Coca - cola cup.

  Uczniowski klub sportowy Zryw wystawił w tym roku drużynę dziewcząt oraz chłopców. Żeńska drużyna rywalizowała w Kaliszu w Gimnazjum nr.9. Dla większości dziewcząt był to debiut w rozgrywkach piłkarskich. Naszej ekipie nie można odmówić ambicji i zaangażowania, jednak bardziej ograne rywalki z Kalisza i Gołuchowa nie dały szans na zwycięstwo i obydwa mecze zakończyły się porażkami.

  W trzecim spotkaniu również nasz rywal z Koryt  występował w roli faworyta ponieważ w poprzedniej serii pokonał zespół Gołuchowa. Sytuacja była bardzo ciekawa bo drużyna rywalek potrzebowała zwycięstwa w meczu z nami, aby zachować szanse na 1 miejsce w turnieju i liczyć na potknięcie Kalisza w meczu z Gołuchowem. Nasz mecz był bardzo emocjonujący. Rywalki atakowały, a my mądrze się broniliśmy i próbowaliśmy wyprowadzić kontrę. Po jednej z nich nasza zawodniczka Ola Kasprzak była bliska zdobycia bramki. Dziewczyny z Koryt miały dużo sytuacji, ale za każdym razem na posterunku była świetnie dysponowana w tym meczu, bramkarka Monika Bukowska. Mecz zakończył się wynikiem 0:0. W ostatnim meczu Kalisz pokonał Gołuchów 2:0 i dzięki temu zwyciężył w całym turnieju awansując do kolejnej rundy.

   Dzień później ekipa chłopców rywalizowała w Ostrowie w Gimnazjum nr 4. Oprócz gospodarzy i naszego zespołu wystąpiły jeszcze drużyny Gim. Raszków, Gim. Koryta, Gim. Lewków. Graliśmy systemem każdy z każdym 2*10 minut, co zapowiadało duże emocje i walkę do samego końca o zwycięstwo w turnieju. Pierwsze spotkanie z Gim. z Koryt ułożyło się świetnie, bo po kilku minutach prowadziliśmy 2:0. W drugiej połowie to jednak zespół z Koryt przejął inicjatywę aplikując nam 3 bramki i zwyciężył w spotkaniu otwierającym turniej.

   Myśląc o końcowym sukcesie nie mogliśmy pozwolić sobie na kolejne porażki. Bardzo zacięte mecze z Gim. Raszków i Gim. Lewków zakończyły się naszymi zwycięstwami w stosunku 1:0. Przed ostatnim spotkaniem z Gim.nr.4 było jasne, że zwycięstwo w meczu daje nam 1 miejsce w turnieju. Chłopcy zagrali bardzo ambitnie. Mecz toczył się w dobrym szybkim tempie, ale po końcowym gwizdku sędziego to gospodarze cieszyli się z wygranej w stosunku 4:2. Okazało się jednak że przy 5 drużynach w turnieju 1 rundy dwie drużyny z miejsc 1-2 awansują do dalszego etapu i tym samym nasz UKS "Zryw" gra dalej. Gratulacje dla chłopców i powodzenia w dalszym etapie rozgrywek. 

Opiekunem naszych drużyn był Ryszard Tomczak.


Galeria Zdjęć