Czwartek, 6.10.2022
Name days: Artur / Bronisława / Monika
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Cierpienie jako sprawdzian wiary

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

8 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach odbył się I Gminny Konkurs Biblijno – Literacki dla uczniów klas VII pod patronatem ks. Kanonika Zbigniewa Króczyńskiego  pn. „Cierpienie jako sprawdzian wiary”.

Celem konkursu było propagowanie wartości moralno – etycznych zawartych w Biblii, zachęcenie młodzieży do pogłębiania znajomości Pisma Świętego oraz kształcenie umiejętności analizy i interpretacji tekstu literackiego oraz korelacji międzyprzedmiotowej. Podczas I etapu uczniowie rozwiązywali test oraz zadania zamknięte przygotowane w oparciu o teksty źródłowe m.in. Treny Jana Kochanowskiego, Oskara  i Panią Różę E.E.Schmitta, Księgę Hioba i Ewangelię według św. Jana. Spośród pięciu siódmoklasistek z naszej szkoły do II etapu zakwalifikowała się Wiktoria Mocek. Tym razem uczestnicy konkursu musieli przygotować kilkuminutową prezentację – refleksję inspirowaną wylosowanymi utworami, a także udzielić odpowiedzi na pytania komisji. Gratulujemy Wiktorii udziału w kolejnym etapie i dziękujemy za wzorowe reprezentowanie naszej szkoły.

Nauczyciele przygotowujący: Sabina Stasiak, Beata Hadryan-Grzywna

Galeria Zdjęć