Poniedziałek, 26.9.2022
Name days: Kacper / Justyna / Łucja
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Bożonarodzeniowy Dar Serca dla Krystiana

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W środę, 6 stycznia 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół w Ociążu przedstawili w świetlicy wiejskiej w Fabianowie jasełka, pt. „ Betlejem jest w nas” dla społeczności lokalnej. Spektakl bożonarodzeniowy stał się również okazją do spotkania ludzi o wielkim sercu, gdyż tego dnia odbyła się zbiórka pieniędzy przeznaczona na leczenie dla naszego ucznia Krystiana. Zebranych gości powitała Pani Dyrektor Katarzyna Kaźmierczak i współorganizatorzy: Radna Pani Grażyna Jaś, a także sołtysi Pani Maria Dolińska i Józef Marciniak, którzy, dziękując za okazany dar serca, zaprosili zebranych na słodki poczęstunek.

Aktorzy po raz kolejny przenieśli wszystkich zebranych do Betlejem. W blasku choinkowych lampek i świątecznych dekoracji znów poczuliśmy magię świąt i cudowny nastrój wywołany dźwiękami kolęd oraz pastorałek. Występujący mieli niepowtarzalną okazję zaprezentować swoje muzyczne, aktorskie i taneczne talenty, radując się z Bożego Narodzenia.

Piękna tradycja związana z narodzinami Dzieciątka Bożego, atmosfera życzliwości, a przede wszystkim symbolika Świąt Bożego Narodzenia to jedne z wielu niezapomnianych przeżyć tego wieczora. Niech ten rodzinny klimat, tajemnica wiary zawarta w wydarzeniach z Betlejem sprzed tysięcy lat, otwartość serc oraz motto naszego spotkania zostaną z nami jak najdłużej, gdyż ” Betlejem, (…) nie musi być wcale daleko. Więc zbuduj dziś szopkę w swym sercu. Z dobrocią już dłużej nie zwlekaj.”

Agnieszka Woźniak

Galeria Zdjęć