Saturday, 1.10.2022
Name days: Danuta / Igor / Remigiusz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Apel wielkanocny

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

23 marca odbyła się akademia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klas IV-VI przybliżyli tradycje i obrzędy związane z poszczególnymi dniami Wielkiego Tygodnia. Obok utworów skłaniających do zadumy, pojawiły się także elementy humorystyczne m.in. dyngus oraz gospodarze przepowiadający pogodę. Całość dopełniły piosenki w wykonaniu drugo- i trzecioklasistów. Część artystyczną zakończyły wspólna modlitwa oraz życzenia świąteczne skierowane przez Panią Dyrektor – Katarzynę Kaźmierczak do uczniów i nauczycieli.

W związku z 1050 rocznicą przyjęcia chrztu przez Polskę gimnazjaliści zaprezentowali scenki związane tematycznie z tym wydarzeniem. Nad przebiegiem tej części spotkania czuwał Ksiądz Kanonik – Rafał Sobieraj.

Na zakończenie nauczyciele wręczyli uczniom nagrody za udział w konkursach: historycznym dla uczniów szkoły podstawowej, w konkursie ortograficznym i literackim w ramach Międzynarodowych Obchodów Dnia Języka, w Szkolnym Turnieju Matematycznym zorganizowanym z okazji Ogólnopolskiego Dnia Matematyki oraz konkursie SKO.

B. Hadryan-Grzywna

Galeria Zdjęć