Czwartek, 6.10.2022
Name days: Artur / Bronisława / Monika
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

33. ALE KINO!

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

   Dnia 2 grudnia 2015 roku udaliśmy się na 33. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młodego Widza ALE KINO do Poznania. Wycieczka była nagrodą dla szkoły za aktywny udział w projekcie SKO, a Sponsorem Głównym PKO Bank Polski. W Multikinie 51 obejrzeliśmy film pt: „Will”.

   Tytułowy bohater to 11-letni chłopiec - największy kibic klubu piłkarskiego FC Liverpool. Ma dużą wiedzę na temat piłki nożnej i zawodników grających w ulubionym klubie. Jego życie wywraca się do góry nogami. Najpierw umiera jego matka, a ojciec wyjeżdża. Wychowywany przez siostry zakonne czuje się bardzo samotny. Po kilku latach pojawia się tata chłopca, aby odbudować zażyłe relacje z synem.  Pragnie zabrać Willa na finał Ligi Mistrzów do Stambułu w 2005 roku. Niestety, zanim zdążą lepiej się poznać, ojciec nagle umiera. Will ucieka do Turcji, aby uczcić pamięć ojca i być razem z ukochanym Liverpoolem. Po drodze zaprzyjaźnia się z Alekiem, byłą gwiazdą piłki nożnej, który porzucił grę po tragicznym zdarzeniu. Mimo początkowych oporów Alek zgadza się zawieźć Willa na wielki finał Ligi Mistrzów. W ten sposób spełnia największe marzenie chłopca. Szczęśliwy Will wyprowadza piłkarzy na murawę…

  Pouczający i wzruszający film pokazał nam, że warto mieć marzenia i nie należy bać się ich realizować. Mogliśmy utwierdzić się w tym przekonaniu jeszcze raz podczas rozmowy z zaproszonymi gośćmi. A byli nimi piłkarze Lecha Poznań - Gergo Lovrencsics i Kasper Hamalainen. Opowiadali oni o swoich sportowych marzeniach, które realizują od najmłodszych lat dzięki wytrwałej i ciężkiej pracy, podobnie jak tytułowy bohater filmu.

 Po wywiadzie ze sportowcami otrzymaliśmy pamiątkowe karty z autografami. Mieliśmy także okazję spotkać się z dyrektorem festiwalu panem Jerzym Moszkowiczem.

   Ta wielka filmowa przygoda wiele nas nauczyła i na długo pozostanie w naszej pamięci. 

Opiekunowie: Jolanta Poprawska, Ewa Bolach


 

Galeria Zdjęć