Saturday, 1.10.2022
Name days: Danuta / Igor / Remigiusz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

26 Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży w Warszawie pod hasłem: "Bieg po świętość"

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Od 13 do 19 lipca w Warszawie miała miejsce XXVI Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży. Uczestniczyło w niej około 1,5 tys. dzieci i młodzieży z 75 miejscowości, z ośmiu państw (Polska, Litwa, Łotwa, Ukraina, Białoruś, Uzbekistan, Niemcy i Rosja).

W gronie uczestników parafiady znalazły się trzy zespoły z naszej diecezji: zespół z Gimnazjum z Nowych Skalmierzyc, zespół z Gimnazjum w Ociążu i zespół Gimnazjum w Wierzbnie.

Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Krawczyńska, Magdalena Stodolna, Aleksandra Kasprzak, Paulina Krysztofowicz, Laura Orłowska, Katarzyna Lis, Pamela Kałużna, Maria Neumann, Dawid Borowski, Daniel Grzyb, Szymon Twardowski.

Uroczyste rozpoczęcie parafiady miało miejsce w sanktuarium Matki Bożej Ojców Pijarów na Siekierkach.

Podczas pobytu uczestniczyliśmy w realizacji programu parafiady: stadion, teatr i świątynia pod hasłem: „BIEG PO ŚWIĘTOŚĆ”.

Wszyscy uczestnicy mieli możliwość wyboru trzech dyscyplin sportowych spośród 13 różnych. Braliśmy udział we wszystkich punktach programu. Zdobyliśmy w biegu przełajowym na 1000 m. srebrny medal przez Dawida Borowskiego.

Każdy mógł brać udział w konkursach: wiedzy (historia, geografia), plastycznym, wokalnym oraz w warsztatach: plastycznych, tanecznych i radiowych. Dodatkową atrakcją był koncert Maleo Reggae Rockers i spotkanie z aktorami Anetą i Marcinem Perchuć. Miejscem zakwaterowania były akademiki WSGW na Ursynowie. Tutaj też odbywała się większość imprez sportowych. Konkurencje lekkoatletyczne były rozgrywane na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego na Bielanach.

W wolnym czasie zwiedzaliśmy Warszawę: Stadion Narodowy, Sejm, Stare Miasto, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Muzeum Kolejnictwa.

Dla naszej reprezentacji był to piękny czas. Na zakończenie, w piątek wieczorem, uczestniczyliśmy we Mszy Św. w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Wszyscy uczestnicy parafiady wrócili bardzo zadowoleni i wyrazili chęć udziału za rok.

 

Opiekunowie: pani Kinga Jasińska i pani Sylwia Naskręcka.


 

Galeria Zdjęć