Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Święto Matematyki w naszej szkole

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

12 marca po raz pierwszy w naszym kraju obchodno Ogólnopolski Dzień Matematyki, a 14 marca to Dzień Liczby Pi. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany „Turniej Matematyczny” dla gimnazjalistów i „Szkolny Konkurs Matematyczny” dla uczniów klas IV – VI.

O oficjalne rozpoczęcie konkursu dla uczniów szkoły podstawowej została poproszona Pani wicedyrektor Grażyna Kucharska. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, bo aż 21 uczestników wzięło w nim udział. Celem konkursu było przekonanie dzieci, że matematyka może być przyjemna, a wspólne rozwiązywanie ciekawych zadań daje dużo radości. Uczniowie pracowali w trzyosobowych grupach (po jednej osobie z klas IV, V, VI), co sprawiło, że nikt nie czuł się osamotniony i nie obawiał się porażki, bo przecież „co trzy głowy, to nie jedna”. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Można było zauważyć wśród dzieci zdrową rywalizację. Wszyscy pokazali, że potrafią współpracować i dzielić się swoją wiedzą. Rozgrywki, prócz dobrej zabawy dostarczyły wiele emocji. Dwie drużyny walczyły o I miejsce do samego końca. Obie zdobyły maksymalną liczbę punktów i o ostatecznym wyniku zadecydował czas. Ta grupa, która poradziła sobie z zadaniami w krótszym czasie zwyciężyła. I są to:

Jakub Grzyb z klasy IV,

Aleksandra Gierz z klasy V,

Piotr Stempniak z klasy VI.

II miejsce (z maksymalną liczbą punktów) zajęli:

Michał Stachowiak z klasy IV,

Aleksandra Kostera z klasy V,

Karolina Szymczak z klasy VI.

Na III podium stanęli:

Agnieszka Spasowska z klasy IV,

Grzegorz Stasiak z klasy V,

Izabela Jasiórska z klasy VI.

Do 14 marca trwał także konkurs plastyczny na najładniejszy plakat promujący Święto Matematyki. Wyróżniono prace dwóch uczennic z klasy V: Zuzanny Szablewskiej i Magdaleny Włodarek. Zwycięzcy konkursów otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Turniej Matematyczny dla uczniów gimnazjum miał na celu pokazanie, że matematyka może być przyjemna i dawać radość. Uczestnicy quizu oraz kibice mogli dowiedzieć się jakie były początki matematyki, dlaczego matematyka jest Królową Nauk, dlaczego akcent w słowie matematyka pada na trzecią sylabę od końca, a nie na przedostatnią oraz poznać inne ciekawostki z historii matematyki.

Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie z klasy IIIb:

Kinga Grzmil,

Katarzyna Serafinowska,

Gracjan Robotnikowski.

Wszystkim uczestnikom matematycznych rozgrywek serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Organizatorzy: Anna Walczak, Jolanta Poprawska i Łukasz Menzel.

 

Galeria Zdjęć