Piątek, 22.9.2023
Name days: Maurycy / Ignacy / Tomasz
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Ślubowanie Pierwszoklasistów

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W dniu 11 października 2013 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II dokonała p. Dyrektor Katarzyna Kaźmierczak wraz z Kierownikiem Referatu Oświaty p. Danielem Mitułą. Podczas tego święta gościliśmy Skarbnika Urzędu  Gminy i  Miasta Nowe Skalmierzyce p. Bolesława Borkowskiego, ks. Kanonika Rafała Sobieraja, przewodniczącego Rady Rodziców p. Zbigniewa Nowackiego oraz licznie zgromadzonych rodziców, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej.

Uczniowie klasy I i klas II – III zaprezentowali wspaniały program artystyczny pt. „Turniej wiedzy i umiejętności w krainie krasnoludków” w odpowiednio dobranej scenerii i kostiumach. Ponadto uczniowie klasy II i III zatańczyli Krakowiaka i Poloneza.

Z okazji swojego święta uczniowie klasy I otrzymali okolicznościowe dyplomy, legitymacje szkolne, rożki obfitości oraz zostali obdarowani upominkami przez rodziców i starszych kolegów. Osobne prezenty wręczyli Goście z Urzędu Gminy i Miasta  Nowe Skalmierzyce.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły główni bohaterowie wraz ze swoimi rodzicami zasadzili przed szkołą pamiątkowe drzewko, aby rosło wraz z ich pociechami. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Wszyscy uczestnicy byli pełni wrażeń i dobrego humoru.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Uroczystość Ślubowania klasy I przygotowała P. E.Bolach przy współudziale wychowawców klasy II i III.


Galeria Zdjęć