Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

SUKCESY SPORTOWE - GIMNAZJUM

Uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy w różnych dyscyplinach sportowych. Zarówno w grach zespołowych jak i konkurencjach indywidualnych doczekaliśmy się wielu sukcesów.

SIATKÓWKA

Patrząc na ostatnie osiągnięcia szkoły można powiedzieć, że gimnazjum w Ociążu siatkówką stoi. W ciągu ostatnich dwóch lat nasza drużyna była mistrzem powiatu ostrowskiego. Przegrywając dopiero na szczeblu rejonowym.

Przemysław Mrula 2A

Podczas zielonej szkoły w Jarosławcu (maj 2008) został zorganizowany turniej siatkówki plażowej, w którym wygrała drużyna:
Krzysztof Pera (3a), Maciej Marciniak (3a), Marcin Spaleniak (1c)

28 kwietnia 2009 w Gimnazjum Sióstr Nazaretanek odbył się turniej siatkówki plażowej, w którym reprezentacji naszego gimnazjum Grzegorz Wawrzyniak (3a) i Mateusz Walkowiak (3c) zajęli pierwsze miejsce, nie dając najmniejszych szans swoim rywalom.

PIŁKA NOŻNA

W piłce nożnej reprezentacja naszej szkoły dwukrotnie zajmowała 3 miejsce w finale powiatu. Mimo, iż skład drużyny diametralnie się zmienił udało się w roku szkolnym 2008/09 powtórzyć sukces sprzed roku.

Mateusz Józefowicz 1C

W roku szkolnym 2008/09 po wygranej w finale gminnym z Gimnazjum Nowe Skalmierzyce aż 7:0 i wygranej w półfinale powiatu, nasza drużyna w finale powiatu zajęła trzecie miejsce po bardzo wyrównanej walce.

WYNIKI:
Gim nr.4 - Ociąż 4:1 (Bramka: Mariusz Dolny)

3. Ociąż 1 1:4
Dwie drużyny awansowały do rozgrywek rejonowych.

Piotr Gałach 1C

Wszyscy uczestnicy za sportowy sukces w postaci 3 miejsca w powiecie ostrowskim otrzymali punkty z wychowania fizycznego oraz punkty do zachowania.

Dzień po finale powiatu odbył się turniej piłkarski w Gimnazjum Sióstr Nazaretanek. Uczestniczyło w nim 9 drużyn. Nasze gimnazjum grało w grupie C.
Wyniki:
Gim nr.4 Kalisz - Ociąż 2:2 (Bramki - Mariusz Dolny - 2)
Gim nr.9 Kalisz - Ociąż 2:1 (Bramka - Mariusz Dolny)
Zostaliśmy sklasyfikowani na miejscach 4-6.

PIŁKA RĘCZNA

W lutym 2008 roku odbyły się finały gminnych zawodów w piłkę ręczną. Po raz pierwszy w zawodach wzięła również udział drużyna dziewczyn, które w składzie:

Amanda Szymczak (3b), Marika Nowacka (3b), Angelika Kończak (3b), Magdalena Kałużna (3c), Magdanela Cebulska (3c), Iza Bukowska - bramkarz (3c), Natalia Pluta (1c), Sylwia Kowalczyk (1c), Kinga Kubiak (1b), Marta Walczak - bramkarz (2b), Anita Wawrzyniak (3a), Patrycja Szymczak - kapitan (1b). Opiekun: Danuta Orłowska

po dość ciekawym meczu, niestety ale dziewczyny przegrały z drużyną Nowych Skalmierzyc 12:5.

Następnie zagrała drużyna chłopców, ale podobnie jak dziewczyny, również nie udało się tego meczu wygrać. Udało się jednak wyciągnąć odpowiednie wnioski i wyłapać błędy, aby dobrze przygotować się do przyszłorocznych zawodów.

W roku szkolnym 2008/2009 drużyna dziewczyn doszła aż do szczebla powiatowego, co można uznać za bardzo duży sukces.

Natomiast chłopacy, po niezłym meczu odpadli w rywalizacji gminnej, przegrywając z drużyną Nowych Skalmierzyc 32-8.

SZACHY

Największym sukcesem naszej drużyny szachowej jest 24 miejsce w finale wojewódzkim. Drużyna w składzie: Adam Działocha, Dawid Gretka, Tomasz Sroka, Patrycja Szymczak (kapitan), Grzegorz Wawrzyniak (rezerwowy). Aby dojść do tego finału najpierw szachiści musieli przejść finał gminny, a następnie powiatowy. Awans zapewniło drugie miejsce w Mistrzostwach Powiatu. Warto dodać, że z całej drużyny najlepiej spisywała się jedyna dziewczyna - Patrycja Szymczak, w finale wojewódzkim w Zbąszyniu nie odnosząc porażki. Pozostali zawodnicy również grali bardzo dobrze.

LEKKOATLETYKA

W indywidualnych biegach przełajowych Mateusz Matczak kolejno mistrz gminy, 2 msc powiat, awans do finału wojewódzkiego, w którym nie wystartował.

Sylwia Kowalczyk - mistrz gminy, 3 msc powiat, awans do finału wojewódzkiego, gdzie zajęła 84 miejsce.

Opiekunowie: Danuta Orłowska, Ryszard Tomczak

Drużyna chłopców awansowała do finału powiatu, tam zajmując 3 miejsce zdobyła brązowy medal.