Sunday, 20.10.2019
Name days: Irena / Jerzy / Budzisław
Idź do strony głównej Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu

Marzycielska Poczta

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

    Społeczność Zespołu Szkół w Ociążu od wielu lat zaangażowana jest w różnego rodzaju działalność charytatywną. Odbywają się u nas zbiórki na rzecz szczególnie potrzebujących dzieci i ich rodzin, współpracujemy z DPS w Ostrowie Wielkopolskim, pomagamy w zakupie szczepionek dla afrykańskich dzieci. W tym roku szkolnym chcemy rozszerzyć naszą działalność, włączając się do akcji „Marzycielska Poczta”.

    Jest to akcja, która polega na pisaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci. Dzieci z „Marzycielskiej Poczty” są często zmuszone do ciągłej rehabilitacji i częstych pobytów w szpitalach. Choroba bardzo ogranicza ich kontakt z rówieśnikami, którego szczególnie potrzebują. Dlatego otrzymywane kartki i listy stanowią dla nich ogromne wsparcie. Korespondencja daje im wiele radości, pozwala choć na chwilę zapomnieć o chorobie.

    Pierwsze listy uczniów naszej szkoły zostały już wysłane. Mam nadzieję, że będzie ich jak najwięcej. Wszelkie informacje na temat akcji oraz profile chorych dzieci znajdują się na stronie www.marzycielskapoczta.pl

                                                                         Małgorzata Stanek-Moś     

Galeria Zdjęć